Sağlık.Net 2 Şifre ve Güncelleme Duyurusu

Bu haber/duyuru
27.08.2012
tarihinde yazılmıştır.

Sağlık.Net 2 Şifre ve Güncelleme Duyurusu

01.08.2012 tarihinde Sağlık.Net 2'ye geçildiğinden sistemde veri aktarımı, sisteme giriş, kurum kodu uyumsuzluğu, vb. başlıklar altında aksaklıklar oluşmakta; bunun sonucunda aile hekimlerimizden gelen aramaların yoğunluğu sebebiyle birçok aile hekimimize telefon ile yeterli destek verilememektedir.

Bu sebeple; şifre güncellemesi de dahil tüm Sağlık.Net 2 ile ilgili sorunlarınızın Müdürlüğümüz bünyesinde çözülebilmesi ve Müdürlüğümüz bünyesinde çözülemeyecek diğer sorunların Bakanlığımıza iletilebilmesi için saglik.net@ihs.gov.tr e-posta adresi veya iletişim sayfamız aracılığıyla ad, soyad, TC kimlik numarası, çalışılan kurum, çalışılan birim kodu, kullanılan AHBS programı bilgilerini içeren ve sorunu özetleyen bir mesaj ile Müdürlüğümüze ulaşılması işlemlerin daha hızlı ve etkili biçimde gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.

Bakanlığımızca tanımlanmış olan @saglik.gov.tr uzantılı e-postalar ile ilgili Halk Sağlığı Müdürlüğümüzce herhangi bir işlem gerçekleştirilememektedir. Bakanlığımızca tanımlanmış olan bu e-posta adresleri için esaglikyardim@saglik.gov.tr veya esaglikyardim2@saglik.gov.tr adreslerinden yardım sağlanmaktadır.

Müdürlüğümüzce Sağlık.Net 2 şifresi verilmiş olan ve sisteme girmesine karşın veri gönderemeyen aile hekimlerimizin, kullandıkları yazılım firmasından kurum kodlarını kontrol ettirip güncellettikten sonra Müdürlüğümüze başvurmaları önemle rica olunur.