Kaplıca Çalıştayı

Çevreyi Koruma Derneği (SAĞLIK –DER ) işbirliğinde 12-15 Aralık 2016 tarihinde Afyon İli’nde “Kaplıca Çalıştayı” düzenlenecektir.

14 Kasım 2016 Pazartesi 07:47

                                

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından kaplıca turizminin önünü açmak, ülkemizdeki termal turizm potansiyelinin kullanımı teşvik etmek ve kaplıca tesislerimizi sağlık turizminde uluslararası platformda yarışacağımız nitelikte hizmet sunabilir düzeye getirmek amacıyla Sağlık Mensupları Dayanışma Toplum Sağlığı ve Çevreyi Koruma Derneği (SAĞLIK –DER ) işbirliğinde 12-15 Aralık 2016 tarihinde Afyon İli’nde “Kaplıca Çalıştayı” düzenlenecektir.

                İzinlendirme prosedürleri, mevzuat uygulamaları, sağlık tesisleri, hizmet sunum farklılıkları, kaplıcada hizmet sunacak sağlık personeli, kaplıcada hijyen çevre ve sektörel gelişmelere gibi pek çok konumun ele alınacağı çalıştaya katkı ve katılım sağlanması önem arz etmektedir.

                Üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, turizm sektörü, ilgili meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ve kaplıca sektörünü bu çalışma için bir araya getirmeyi hedefleyen bu Çalıştay ile ilgili tüm ayrıntılara ( www.kaplicasaglig.org.tr ) adresinden uluşabilmektedir.

DİĞER DUYURULAR